Revidirani časovni načrt opisuje tri prednostne skupine uporabe za cepljenje proti COVID-19: visoko, srednje in nizko. Te prednostne skupine v glavnem temeljijo na tveganju hude bolezni in smrti ter upoštevajo učinkovitost cepiva, stroškovno učinkovitost, programske dejavnike in sprejemanje v skupnosti.
Visoko prednostna skupina vključuje starejše odrasle; mlajše odrasle s pomembnimi sočasnimi boleznimi (npr. diabetes in bolezni srca); ljudi z oslabljenim imunskim sistemom (npr. ljudje, ki živijo s HIV, in prejemniki presadkov), vključno z otroki, starimi 6 mesecev in več; nosečnice; in prve zdravstveni delavci.
Za visoko prednostno skupino WHO priporoča dodatno poživitev bodisi 6 ali 12 mesecev po zadnjem odmerku, pri čemer je časovni okvir odvisen od dejavnikov, kot so starost in imunsko oslabljena stanja.
Srednje prednostna skupina vključuje zdrave odrasle osebe – običajno mlajše od 50-60 let – brez pridruženih bolezni ter otroke in mladostnike s pridruženimi boleznimi. WHO priporoča primarno serijo cepiv in prve poživitvene odmerke za skupino s srednjo prioriteto. Čeprav so dodatni spodbujevalci varni za to skupino, jih ne priporočajo rutinsko.
V nizko prioritetno skupino spadajo zdravi otroci in mladostniki, stari od 6 mesecev do 17 let. Primarni in poživitveni odmerek sta varna in učinkovita pri otrocih in mladostnikih. Vendar glede na majhno breme bolezni WHO poziva države, ki razmišljajo o cepljenju te starostne skupine, naj svoje odločitve utemeljijo na kontekstualnih dejavnikih, kot so breme bolezni, stroškovna učinkovitost in druge zdravstvene ali programske prednostne naloge ter oportunitetni stroški.