Skyhorse Publishing je v elektronskem sporočilu za CNN poslal dokument z naslovom “Sporazum o zaupnosti in nerazkritju informacij”, ki je določal stroge pogoje za izvedbo intervjuja in uporabo gradiva iz knjige “Melania”, ki bo izšla 8. oktobra. Poleg tega je sporazum zahteval, da CNN plača 250.000 USD. CNN ni podpisal sporazuma.
Nekaj dni kasneje, potem ko je drug novinar CNN vprašal Skyhorse Publishing o visokem honorarju za intervju, je založnik pojasnil, da je bila zahteva po plačilu napaka.
Melania Trump in njena ekipa niso bili seznanjeni s sporazumom o nerazkritju informacij (NDA), ki ga je poslal založnik, je pojasnil Tony Lyons, predsednik Skyhorse Publishing. Dokument, ki je bil poslan, je bil rezultat notranje nesporazume, je pojasnil in dodal, da bi se ob podpisu sporazuma o nerazkritju normalno obrnili na Melanijino ekipo, da bi se dogovorili o podrobnostih intervjuja.
Plačevanje javni osebnosti za intervju, še posebej če gre za zakonca političnega kandidata, je v večini novinarskih hiš strogo prepovedano zaradi jasno opredeljenih smernic, ki takšno prakso odsvetujejo. Prav tako je zelo nenavadno, da zahteva po plačilu prihaja s strani predstavnika zakonca predsedniškega kandidata in nekdanje prve dame, še posebej z zahtevo po tako visoki vsoti.
Predstavnik Melanie Trump ni želel komentirati. Prav tako predstavnik CNN ni podal komentarja.
Tudi če je bila zahteva rezultat nesporazuma, je cena, navedena v NDA, podobna znesku, ki ga je Melania Trump že prej prejela kot nadomestilo.
Plačevanje za intervjuje v novinarstvu
Plačevanje za ekskluzivne pravice do intervjujev ali materialov v novinarstvu sicer ni neobičajno, zlasti v primeru škandalov, vendar se to v industriji pogosto dojema kot prestopanje etičnih meja. Plačilo za intervju lahko spodbuja izkrivljanje resnice, saj lahko motivira osebo, da pretirava ali senzacionalizira zgodbo. Takšna praksa lahko izkrivlja resnico, kar škodi občinstvu.
Čeprav nekatere organizacije plačajo za ekskluzivne materiale, kot so fotografije ali videoposnetki, je plačilo ali donacija novinarjev političnim osebam strogo odsvetovano zaradi konfliktov interesov. Na primer, leta 2015 je novinar George Stephanopoulos moral javno razkriti, da je doniral denar Clintonovi fundaciji, in se kasneje umaknil iz načrtovane republikanske predsedniške razprave ABC.
Čeprav Melania Trump ni kandidatka, so politični soprogi pogosto povezani s kampanjami svojih partnerjev, vendar v tem primeru kampanja Donalda Trumpa ni bila vpletena v promocijo njene knjige.