Zdravnik Erik Brecelj: “Fides bi prosil, naj razmislijo, kaj se dogaja”

Po 1. marcu bodo začele veljati izjave zdravnikov, ki so podpisali, da ne bodo več delali nadur. O tem, kaj to pomeni za slovenski zdravstveni sistem je med drugim za POP TV spregovoril zdravnik Erik Brecelj, ki pravi, da bomo iz tega zgodbe, če se bo nadaljevala, vsi odšli potolčeni.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Po nekaterih napovedih oziroma najbolj kritičnem scenariju, bi manjše bolnišnice v primeru, da zdravniki umaknejo soglasja za nadurno delo, normalno delovale še šest dni, nato bi bilo delo okrnjeno, nenujne dejavnosti odpovedane. Kot poroča POP TV, naj bi kritična predvsem oddelka ginekologije in pediatrije.

Erik Brecelj: Obstaja kar nekaj neresnic

“Iz te zgodbe – če se bo nadaljevala in meni se zdi grozljivo, če se bo – bomo vsi odšli potolčeni. Zdravniki, Fides, za katerega dvomim, da bo obstal, politiki in bolniki,” pravi zdravnik Erik Brecelj, ki opozarja, da obstaja kar nekaj neresnic. Poudaril je tudi, da na Onkološkem inštitutu ni odpadla niti ena operacija za zdaj, njihove čakalne dobe za posege pa so v meji sprejemljivih.

“Jasno je, zakaj se borijo v Fidesu, za boljše plače,” je dejal Brecelj, a pri tem pripomnil, da vlada med nekaterimi člani tega združenja izredno pomanjkanje empatije. “Zato bi prosil, naj razmislijo, kaj se dogaja. Menim, da je treba stavko zaustaviti oziroma zamrzniti in se pogajati naprej,” razlaga zdravnik. Sam sicer meni, da bi dogovoril dosegel na način naj tisti, ki delajo več, prejmejo višje plačilo, tisti, ki delajo manj, pa nižje.