Ženska nasedla lažnemu azijskemu kralju

Ženski je neznana oseba, ki se je predstavljala kot kralj azijske države, pisala, da ji lahko zagotovi veliko količino denarja iz svoje fundacije.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Postojnski policisti obravnavajo spletno goljufijo. Ženski je neznana oseba, ki se je predstavila kot kralj azijske države, pisala, da ji lahko da enormno vsoto gotovine iz fundacije, vendar prej potrebuje denar za stroške. Prijaviteljica je najprej nakazala nekaj denarja, nato pa v tujino odnesla še nekaj tisoč evrov. Ko so neznanci hoteli še več, tega pa ni imela, je posumila, da gre za prevaro in prijavila policiji.

Spletne prevare so postale zelo pogost pojav.

Spletne prevare: Naročil zdravilo in ostal brez denarja

 

V današnjem digitalnem svetu se z vsakim dnem srečujemo z vse večjo prisotnostjo spletnih prevar, ki ogrožajo posameznike in podjetja. Te prevare se pogosto pojavljajo v obliki lažnih e-poštnih sporočil, spletnih strani ali sporočil na družbenih omrežjih, ki poskušajo prevarati uporabnike, da razkrijejo osebne podatke ali denar.

Prevaranti pogosto uporabljajo različne taktike, vključno s predstavitvijo kot zaupanja vredne osebe ali organizacije, da bi pridobili zaupanje žrtve. Zato je izjemno pomembno, da smo previdni in kritični do informacij, ki jih prejemamo, ter da se zavedamo nevarnosti, ki jih prinaša internet. Izobraževanje o prepoznavanju spletnih prevar je ključno za zaščito naših osebnih podatkov in financ.