Raziskovalni inštitut InnoREnew CoE je v Izoli pripravil razstavo slikovnih utrinkov, ki so nastali pri raziskavah lesa in drugih obnovljivih materialov, ki jih proučujejo njihovi raziskovalci. Njen namen je predvsem v doživljanju lepega in seveda tudi v navduševanju nad znanostjo.
Razstava Okviri znanosti prikazuje znanost na zelo poseben način: prek fotografij, ki razkrivajo visoko estetiko nekaterih materialov, ki bi nam bila sicer brez ustreznih povečav skrita. Različne stopnje raziskav in rezultate eksperimentov raziskovalci pri svojem delu pogosto dokumentirajo s posnetki, ki jih omogočajo posebne naprave, kot so optični in elektronski mikroskopi, spektrometri, računalniška tomografija (CT) ali različni računalniški programi. Tudi pri raziskavah na področjih lesarstva in trajnostne gradnje ni nič drugače. Izbrane slike gledalca ne nagovorijo toliko z znanstveno informacijo, kot je to običajno, ampak bolj z osupljivimi strukturami, kompozicijami in barvami. S tistim torej, kar bi lahko imenovali lepo. Prav lahko bi jih označili za estetske in zlahka videli kot umetnost. Lepo lahko najdemo vsepovsod – tudi tam, kjer ga prosto človeško oko ne more zaznati.
Izbor slik bo na ogled do konca julija na prostem – na Sončnem nabrežju v Izoli, vzporedno s tem pa je inštitut pripravil tudi razstavo na spletni strani https://innorenew.eu/sl/okviri-znanosti/, kjer si je moč ogledati vse izbrane slike in za najlepšo tudi glasovati.
Postavitev razstave na prostem je omogočila Občina Izola, podprli pa so jo še Center za kulturo, šport in prireditve Izola, Turistično združenje Izola ter Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo – Direktorat za lesarstvo.