7 znakov, s katerimi telo sporoča, naj se upočasnimo

Čeprav smo že vajeni določene količine vsakodnevnega stresa, nam bo telo, ko se ta nabere ali postane preveč, to sporočilo.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Prekomerni stres terja svoj davek, rešitev pa se začne s prepoznavanjem simptomov in postavljanjem lastnih meja, kot so na primer nekateri od naslednjih signalov, ki jih ne smete prezreti.

“Možganska megla”

Težave s koncentracijo in utrujenost so pogosto povezane z višjo stopnjo stresa. S preobremenitvijo, zanemarjanjem zdravih meja med delom in zasebnim življenjem ali preskakovanjem odmorov, ko so potrebni, preobremenite možgane, zaradi česar se težko resnično sprostite.

Zbudite se utrujeni

Ko smo nenehno preobremenjeni, še posebej, če ni meja med delom in zasebnim življenjem, po navadi s seboj v posteljo vzamemo svoje tesnobne misli in se med poskusom spanja pogosto obremenjujemo z malenkostmi.

Po mnenju psihiatrinje Nicole Washington ima stres pomemben vpliv na spanec, saj prispeva k nespečnosti, težavam s spanjem in zagotavljanju zdrave količine kakovostnega spanca.

Preprosto povedano, ko kaotične dnevne rutine zvišajo raven kortizola, vzorci spanja po navadi nihajo, zaradi česar je ustrezen počitek skoraj nemogoč.

Razdražen želodec

Če tesnoba in stres v našem vsakdanjem življenju ostaneta neregulirana in neobravnavana, sta lahko povezana z neprijetnimi prebavnimi izkušnjami, zaradi česar se moramo spopadati z duševno preobremenitvijo in fizičnim nelagodjem.

Še posebej pri ljudeh, ki že imajo prebavne težave, kot sta sindrom razdražljivega črevesja ali refluks, lahko stres poslabša obstoječe simptome.

Telo se poti

Ko smo v stresni situaciji ali se spopadamo s tesnobnimi mislimi, ni neobičajno, da se potimo – to je naraven fiziološki odziv, ki ga sprožijo stresni hormoni, kot sta kortizol in adrenalin.

Med izgorelostjo ali nenehnim bojem z veliko stresa se lahko takšen telesni odziv pojavi pogosteje kot običajno in brez povišanja telesne temperature.

Stiskanje čeljusti

Pogosto stiskanje čeljusti in škripanje z zobmi ponoči in med budnostjo je lahko tudi znak, da se spopadate s prekomernim stresom. Ljudje, ki podzavestno stiskajo čeljust, lahko zaradi stresa občutijo tudi glavobole, nelagodje in napetost.

Zasoplost

Čeprav je ta izkušnja pogosto povezana s trenutki tesnobe, kot sta napad panike ali čustveni izbruh, je lahko kronična kratka sapa tudi posledica nerešenega stresa.

Stalni glavoboli

Bolečine v mišicah in glavoboli so pogosto povezani z neprepoznanimi ravnmi stresa, kar lahko povzroči kronične bolečine v hrbtu, ramenih in vratu ter utrujenost, piše Your Tango.

V primeru resnih zdravstvenih težav se posvetujte s svojim zdravnikom.