Našli naj bi truplo pilota strmoglavljenega letala

Reševalne ekipe naj bi po neuradnih informacijah STA popoldne vendarle našle truplo pilota letala, ki je v ponedeljek strmoglavilo na območju Velike Planine. Policija informacij o tem uradno še ni posredovala, več podrobnosti bodo ob 18. uri v Kamniku predstavili predstavniki policije, gasilcev in preiskovalec letalskih nesreč.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Kot je v današnji izjavi za medije povedal Irfan Beganović iz sektorja kriminalistične policije Policijske uprave Ljubljana, je Kontrola zračnega prometa z letalom, ki je letelo iz Zagreba proti Švici in na katerem naj bi bil le pilot, v ponedeljek izgubila stik na območju Velike planine.

Stekla je iskalna in reševalna akcija, v kateri so sodelovali policija, gorska reševalna služba in lokalna gasilska društva. Iskanje so zelo ovirale slabe vremenske razmere ter odročnost in prepadnost terena. Dele letala so našli ob leseni koči, ki pa je po Beganovićevih besedah “tako rekoč presekana na pol in je zato izjemno nestabilna”, zato vstop v objekt dopoldne še ni bil mogoč.

Tako tudi niso mogli do kabine letala, za katero so predvidevali, da je v kletnih prostorih objekta.

Po neuradnih informacijah naj bi popoldne vendarle našli truplo pilota, o tem je prvi poročal portal N1.

Na območju Velike planine izginilo letalo, išče ga policija