V zeliščnem vrtu so tudi vidne posledice previsokih temperatur in pomanjkanja padavin. Rastline niso pravilno razvite, prej gredo v cvet ali osemenijo. Septembra lahko nabiramo drobnjak, ki je bogat s C- vitaminom, baziliko, ki jo lahko uporabimo za pripravo različnih jedi, meliso za pripravo pomirjevalnega čaja, ognjičeve cvetove za pripravo krem za našo kožo, rožmarin, ki vpliva na utrujenost, saj vzpodbuja dobro razpoloženje, poprovo meto, ki na splošno pozitivno učinkuje. Poskrbimo, da je zeliščni vrt brez plevela in prekopan, da onemogočimo izhlapevanje vlage iz zemlje.
V sadovnjakih in vinogradih je dogajanje na vrhuncu. Zaradi daljšega sušnega obdobja je pridelka manj in obiranje le tega je zgodnejše kot običajno. V vinogradih poteka pobiranje grozdja že od konca avgusta. V sadovnjakih pobiramo jabolka, hruške, orehe, mandlje, lešnike, fige, žižole. Pomembno je skladiščenje sadja pri nižji temperaturi, da se dlje ohrani in lahko uživamo v prijetnih okusih.
V okrasnem vrtu se prelivajo kombinacije bogato cvetočih enoletnic in trajnic ter grmovnic. Pomembno opravilo pri okrasnih rastlinah je, da še vedno zalivamo s primernimi tekočimi gnojili, da odstranjujemo plevel in odcvetele cvetove. S temi ukrepi lahko podaljšamo cvetenje enoletnic v pozno jesen. V kolikor bo jesen bogatejša s padavinami, bomo lahko opravili nove zasaditve. Jesen je primernejša za sajenje grmovnic in trajnic, ker se do zime ukoreninijo in so spomladi pripravljene za bujno razraščanje. Kdor ni opravil še obrezovanja fotinije, lovorikovca, lahko to stori zdaj.
Travnate površine so velika neznanka v po močni suši. V upanju, da bo jesen bolj bogata s padavinami, opravljamo košnje z višje nastavljenim nožem, da ne naredimo preveč škode s prenizko košnjo. Ko pa je mogoče, uporabimo tudi protistresne pripravke iz alg.