Znano je, da aplikacije družbenih medijev, aplikacije za predvajanje in nekatere igre zelo hitro praznijo baterije pametnega telefona.
Tehnični strokovnjaki pri Decluttr, spletnem mestu za trgovanje z rabljeno tehniko, so identificirali aplikacije, ki predstavljajo največjo grožnjo življenjski dobi baterije mobilnega telefona.
Te aplikacije neprekinjeno delujejo v ozadju, tudi ko se ne uporabljajo aktivno. Kot glavne krivce za stalen dostop do lokacije, mikrofona, kamere in kontaktov so izpostavili platformi v lasti Meta Facebook in Instagram ter Twitter, Snapchat in TikTok.
Pred kratkim je Metina nova aplikacija za družbene medije, Threads, ki je od nedavnega lansiranja pridobila več kot 109 milijonov uporabnikov, prejela pritožbe uporabnikov glede hitrega praznjenja baterije. Nekateri razočarani uporabniki, ki so videli Threads kot neposredno konkurenco Twitterju, so aplikacijo celo izbrisali, ko so opazili težavo, poroča hrvaški portal dnevnik.hr.
Poleg aplikacij družbenih medijev Decluttr opozarja tudi, da so aplikacije za predvajanje, kot sta Spotify in Netflix, ter aplikacija Amazon med glavnimi krivci za praznjenje baterij mobilnih telefonov. Poleg tega lahko aplikacija Uber, podobno kot aplikacije družbenih medijev, izprazni vašo baterijo zaradi dostopa do vaše lokacije, mikrofona, medijev in finančnih podatkov. Aplikacije za igre, kot je Candy Crush, ki zahtevajo precejšnjo procesorsko moč in se pogosto igrajo dlje časa, prav tako močno praznijo baterije.
Kaj lahko storijo uporabniki?
Decluttr predlaga več načinov za zmanjšanje porabe baterije teh in podobnih aplikacij. Priporočljivo je, da onemogočite dostop do funkcij, kot sta kamera in mikrofon. Če nastavitve dostopa do lokacije nastavite tako, da so omogočene samo, ko je aplikacija v uporabi, lahko tudi podaljšate življenjsko dobo baterije. Drug nasvet je, da onemogočite nastavitev Osvežitev aplikacije v ozadju, ki aplikacijam omogoča, da preverijo, ali so na voljo posodobitve in nova vsebina, ko se ne uporabljajo aktivno.