Bron z evropskega prvenstva v boksu odhaja v Portorož

Med 15. in 26. avgustom 2023 je v Mariboru potekalo 20. Evropsko prvenstvo v boksu za mlade. Boksarski klub Portorož je dosegel fantastične rezultate.

Deli novico s tvojimi prijatelji
V petek, 25. avgusta se je končalo evropsko prvenstvo v boksu za mlajše kadete in kadetinje. Kot so razkrili v Boksarskem klubu Portorož, je bilo to za dva njihova člana prvo večje tekmovanje. Aza Rebol Hodžič je osvojila zgodovinsko medaljo za Slovenijo. Prvi bron je bil osvojen 28 let nazaj, tokrat so punce poskrbe kar za dva.
Šele 12-letni Gregor Čoh je uspel stopiti korak do medalji. Kot najmlajši udeleženec se je uvrstil v osmino finala.
Na prvenstvu se je za naziv evropske prvakinje ali evropskega prvaka potegovalo kar 261 boksarjev in 124 boksark.