Koprčan Toni Vodišek šesti na svetovnem pokalu v Španiji

Na pokalu princese Sofie je nastopilo 1259 jadralk in jadralcev iz 66 držav, Toni Vodišek pa je bil na šestemu mestu, tokrat kot edini slovenski predstavnik v finalnem dnevu.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Koprčan Toni Vodišek je bil šesti v kajtanju na uvodni tekmi sezone svetovnega pokala v jadranju v Španiji. Na morju pred Palmo de Mallorco je na 52. pokalu princese Sofie svetovni in evropski prvak v finalu najboljše deseterice za medalje izpadel v polfinalu. Bil je edini slovenski predstavnik v finalnem dnevu.

“V polfinalu sem dosegel zmago in mi je tako malo manjkalo do preboja v boj za končno zmago. Na koncu sem imel malo slabši start in tja nisem prišel. Nekaj sem se naučil na tej tekmi. Slabe stvari, ki sem jih delal na tekmovanju, bom popravil. Z dvignjeno glavo odhajam s tekmovanja in se bom pripravil za naslednje tekmovanje, ki bo v Hyeresu v Franciji,” je sporočil Vodišek.

Vodišek je bil edini slovenski predstavnik v finalnih regatah za medalje, ostali so končali že v petek. V mešanem razredu 470 sta Tina Mrak in Jakob Božič zasedla 18. mesto (122) in izgubila tri mesta. Mladinca Mija Škerlavaj in Martin Fras sta bila 59. (209) med 72 posadkami. Med 53 kajtarkami je bila sestra Tonija Vodiška Marina na 36. mestu (150).