Pogovor z Borisom Šuligojem v portoroškem Monfortu

Bojana Leskovar z Borisom Šuligojem o novinarstvu, njegovi knjigi Na drugi obali in o tem, zakaj so knjige z dobrimi članki lahko koristne.

Deli novico s tvojimi prijatelji

V prostorih Pomorskega muzeja Piran, v portoroškem Monfortu, bivšem skladišču soli, bo v petek, 10. novembra, ob 17. uri, novinarka, urednica in publicistka Bojana Leskovar povabila nekdanjega sodelavca Borisa Šuligoja, dolgoletnega novinarja Dela in avtorja knjige Na drugi obali na jesenski klepet med muzejskimi eksponati.

Najprej bosta obudila spomin na zlate čase novinarstva in jih primerjala z današnjim položajem sedme sile. Seveda se ne bosta mogla izogniti 38 zgodbam iz letos poleti izdane knjige Na drugi obali, ki na poseben način predstavlja posebne dogodke, osebnosti in življenje v dinamičnem prostoru ob najsevernejšem koščku Jadranskega morja. Koliko so te zgodbe lahko brezčasne, pa tudi, kakšen smisel ima poobjavljanje novinarskih člankov.

Rdeča nit knjige je morje, predvsem pa izjemni ljudje, ki so v zadnjih desetletjih gradili Istro. Med temi so tudi izjemne življenjske zgodbe posameznikov, ki so že del zgodovine obmorskih krajev. In ne smejo iz spomina. Tudi zato je nastala knjiga, pojasnjuje avtor knjige.

Pogovor bo potekal ob izjemni kulisi tradicionalnih in športnih plovil, ki ga ponuja zbirka tradicionalnega ladjedelstva Pomorskega muzeja Piran v Monfortu, ta pa se v dobršni meri na svoj, strokoven način ukvarja s podobnimi temami, kot Šuligojeva knjiga o morju in njegovih ljudeh.

krka logo