Prostitucija v Trstu danes poteka v stanovanjih

Po besedah poveljnika karabinjerjev v Trstu se je prostitucija iz ulice preselila v stanovanja, piše Primorski dnevnik.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Danes se prostitucija seli v stanovanja. Tisti, ki ne morejo ali nočejo najti objema na bolj romantičen način, se pogosto odločijo za kratko zadovoljstvo, ki ga “naročijo” preko telefona ali nekaterih mnogih spletnih strani, nato pa plačajo.

Kot je poveljnik povedal za Primorski dnevnik, se je prostitucija zaradi koronavirusa premaknila iz ulic v stanovanja. Prostitutke italijanskega ali kitajskega državljanstva se pogosto odločijo za stalno prebivališče, medtem ko se druge pogosto selijo. Današnja situacija, nestabilno življenje in pogosto težki življenjski pogoji, zlasti v vzhodni Evropi, mnoge ženske priganjajo, da se odločijo za ta korak.

Zakonodaja v Sloveniji

Prostitucija je ponekod prepovedana (bodisi kot kaznivo dejanje bodisi kot prekršek), drugod je dekriminalizirana ali celo legalizirana. Slovenija se je leta 2003 odločila delno dekriminalizirati prostitucijo z odpravo kazenskih sankcij za to dejavnost. Spremembe so omogočile, da se prostitutke ne kaznujejo zaradi opravljanja svojega poklica. Vendar pa ostaja “nedostojno vedenje” na javnih mestih, kot je vsiljivo ponujanje spolnih uslug, podvrženo denarnim kaznim v skladu z Zakonom o varstvu javnega reda in miru.

Organizacija prostitucije ni neposredno kazniva, vendar pa se po Kazenskem zakoniku kaznuje “zloraba prostitucije.” To pomeni sodelovanje pri prostituciji druge osebe zaradi izkoriščanja, pridobivanja ali spodbujanja druge osebe k prostituciji s silo, grožnjo ali prevaro. V tem primeru je zagrožena zaporna kazen.

Uporaba storitev prostitucije ni splošno kazniva, razen če posameznik ve, da uporablja storitve žrtve trgovine z ljudmi. V takih primerih so predvidene denarne ali zaporne kazni. S temi ukrepi Slovenija uravnava prostitucijo in preprečuje zlorabe v zvezi s to dejavnostjo.