RD Koper tudi tokrat poraženi

Deli novico s tvojimi prijatelji

RD Koper so odigrali še drugo domačo tekmo končnice. Gostili so ekipo Rika Ribnice. V prvem polčasu so gostom nudili soliden odpor, v drugem pa jim je nekoliko zmanjkovalo moči, kar je tudi vzrok za tak poraz, 24 : 30.

V prvem polčasu so igralci prikazali izredno izenačeno igro. Agresivna obramba na obeh straneh ter natančno izdelane akcije, razlike več kot dveh zadetkov niso dopustile. Pomemben člen obrambe koprskih rokometašev je bil vratar Mirza Haseljić, ki je na koncu zbral deset obramb (od tega devet v prvem polčasu in eno v drugem). Izredno natančen je bil v prvem delu tekme tudi Grega Krečič, ki je predstavljal kar veliko grožnjo za ribniškega vratarja. Na odmor so se rokometaši odpravili z izenačenim izzidom, 12 : 12.

V prvem delu drugega polčasa so z gosti še uspeli držati minimalni priključek, nato pa so fantom RD Koper nekoliko pošle moči. V 45.minuti so se tako gostje iz Ribnice uspeli oddaljiti za tri zadetke, 17 : 20. Napake Koprčanov so gostom dopustile, da so se v 54.minuti tekme uspeli odaljiti za pet zadetkov, 20 : 25. Vendar pa kljub vsemu fantje niso popustili. Grizli so do zadnjega sodnikovega žvižga. Končni rezultat je bil 24 : 30.

S petimi zadetki sta bila najboljša strelca domače ekipe Grega Krečič in Adam Bratkovič, 4-krat je zadel Žiga Smolnik.

Naslednji teden pa RD Koper čaka težko gostovanje pri velenjskemu Gorenju. Tekma bo na sporedu v nedeljo, 7. 4., ob 18:15.