Pri iskanju dveh pogrešanih je sodeloval tudi helikopter vojske Črne gore, akcija pa je stekla zvečer, ko je prek Pomorsko-operativnega centra v Baru prispela informacija, da sta v morju nekaj milj od Ade Bojane dva moška.
Po neuradnih podatkih naj bi bila oškodovanca znani hrvaški atlet in smučar Ivica Kostelić ter francoski državljan, oba kajakaša.
Njune kajake so prevrnili močan južni veter in več kot tri metre visoki valovi, našli pa so ju zahvaljujoč prizadevanjem reševalcev črnogorskega sistema iskanja in reševanja na morju, ki ga sestavljajo civilne ustanove in vojska.
Tako je Kostelića in Francoza v razburkanem morju našla in rešila posadka enega od novih hitrih reševalnih čolnov Mornarice črnogorske vojske.
Kot so poročale črnogorske Vijesti, sta rešena moška dobro, a so ju preventivno predali ekipi reševalcev, ki ju je pričakala v pristanišču Bar, kamor je patruljni čoln prispel okoli 22.45.
Kostelić osvajal pohodniško pot na meji med Kosovom in Albanijo
Ivica Kostelić se je pred nesrečo nazadnje oglasil na svojem Facebook profilu in razkril, da se pripravlja na osvojitev znamenite pohodniške poti Doberdol – Gjeravica na meji med Kosovom in Albanijo.
“Sončno in toplo vreme. Trasa Gjeravica – Doberdol – sedlo Vranica. Spremenljive snežne razmere (suho-mokro), južna pobočja pogosto brez snega. Kože so bile popolnoma mokre in smo jih morali velikokrat povoskati, da se sneg ne bi prijel. Na koncu dneva sem bil zelo utrujen. Na sedlu Vranica nas čaka logistična ekipa: Bronx, Deni in Bardhosh,” je na spletu nazadnje poročal Kostelić.