Slopak presegel zaveze kar za 1,2 tisoč ton

Slopak gradi prihodnost v doseganju okoljskih ciljev

Deli novico s tvojimi prijatelji

Družba Slopak, prepoznana kot vodilni akter na področju ravnanja z odpadno embalažo, je v obdobju od januarja do avgusta 2023 prevzela več kot 22 tisoč ton mešane komunalne odpadne embalaže (MKOE). Ta izjemna uspešnost jih tudi v letu 2023 ponovno postavlja na vrh industrije ravnanja z odpadno embalažo v Sloveniji, čeprav se soočajo z izzivi, ki izvirajo iz nenadno spremenjene zakonodaje v drugi polovici leta 2022. Kljub slednjemu je direktor družbe Slopak, dr. Boštjan Aver, prepričan, da se visoka kakovost dela in trajnostne prakse lahko izkažejo v dobrem uspehu.

 

Izjemna realizacija: preseženih 100 odstotkov prevzete MKOE

V prvi polovici leta 2023 je Slopak uspešno izvedel prevzem preostale MKOE za leto 2022, kljub prvotnim pomislekom glede njihovega  82% tržnega deleža v 4. kvartalu 2022. Dr. Aver poudarja, da so dosegli izjemno visok realizirani delež, ki znaša 105,9 odstotka. S tem so presegli zavezane obveznosti prevzema za več kot 5% ali več kot 1,2 tisoč ton.

Rekordna količina prevzete steklene odpadne embalaže

Slopak je v prvi polovici leta 2023 v več kategorijah odpadne embalaže prevzel velike količine, pri čemer je dosegel visoko raven realizacije.

Zabeležili so rekordno količino prevzete steklene odpadne embalaže, preko 12,5 tisoč ton, kar predstavlja več kot 60% celotne količine v Sloveniji. Direktor Aver izpostavlja, da njihov prevzem papirne odpadne embalaže s preseganjem za več kot 2 odstotka ter realizirani delež prevzema lesene odpadne embalaže, skoraj 140%, dodatno potrjujeta izjemno učinkovitost njihovega dela.

Aver še poudarja, da so s tem ne le presegli postavljene cilje, ampak postavili visok standard, ki utrjuje njihov položaj kot vodilnega akterja na področju učinkovitega upravljanja z odpadno embalažo v Slovenji.

RD2 5094

Okoljsko poslanstvo pred dobičkom

Kot najstarejša neprofitna družba za ravnanje z odpadno embalažo, Slopak omogoča vključevanje sekundarnih surovin nazaj v proizvodnjo novih izdelkov, s tem pa zmanjšuje okoljske obremenitve.

»Trajnost ni le cilj, ampak je naše poslanstvo. Med našimi glavnimi cilji je tudi ozaveščanje in izobraževanje javnosti o pomenu pravilnega ločevanja odpadkov, ponovni uporabi ter zmanjševanju smetenja. S tem spodbujamo trajnosten način življenja in krožno ekonomijo,« jasno pove Aver.

Aktivna vloga Slopaka v skupnosti, skupaj z njihovo odgovornostjo, ostaja močno prisotna. Kljub izzivom spremenjene zakonodaje ostajajo zvesti učinkovitemu upravljanju z odpadno embalažo, soustvarjajoč prihodnost, ki odraža skrb za okolje in družbeno odgovornost.