Toni Vodišek prevzel skupno vodstvo

Še en odličen dan je za aktualnim evropskim in svetovnim prvakom Tonijem Vodiškom na svetovnem prvenstvu olimpijskih razredov v Haagu. Včeraj so odjadrali naslednje tri plove, Toni je dva zaključil z zmago in enega na drugem mestu ter s tem prevzel tudi skupno vodstvo.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Na drugem mestu je Singapurec Maximilian Maeder s točko zaostanka (10), na tretjem pa Francoz Axel Mazella s 14 točkami.

Jadralci zlate skupine razreda ILCA 7, v katerem jadra Žan Luka Zelko, so včeraj odjadrali dva plova. Žan je prvega končal na 13. mestu in drugega na 45., kar je zaenkrat njegova najslabša uvrstitev tega prvenstva in se mu ne upošteva. Po današnjem dnevu je na skupnem 26. mestu.

Žan Luka Zelko: “Za nami je dolg dan, soliden, zadovoljen sem s prvim plovom, z drugim malo manj. Ostajam v igri in lahko se borim z dobrimi v vseh pogojih, zato pozitivno gledam še na naslednja dva dneva. Je pa naporna regata in upam, da bomo v naslednjih dneh imeli več sreče z vetrom in da nam ne bo treba predolgo čakati na plove.”

Mladinec Luka Zabukovec, ki jadra v srebrni skupini, je bil 42. v skupini in je na skupnem 115. mestu.

Dekleta razreda ILCA 6 so imela po razporedu prost dan, a ker dan prej zaradi prešibkega vetra ob premočnem toku niso jadrala, jim je s tem manjkal še zadnji dan kvalifikacijskih plovov. Kljub temu so se odločili, da včeraj prvenstvo nadaljujejo s finalnimi plovi. Obe naši dekleti, Kim Pletikos in Alenka Valenčič, sta bili uvrščeni v srebrno skupino.

Dekleta srebrne skupine so včeraj odjadrala samo en plov; Alenka Valenčič je prijadrala na 15. mesto v skupini, Kim Pletikos pa na 37. mesto. Mladinska Alenka Valenčič je po včerajšnjem dnevu na skupnem 77. mestu, Kim Pletikos pa na 80.

V razredu iQFOIL so danes dekleta odjadrala štiri regate. Naša mladinka Lina Eržen je jadrala veliko bolje kot včeraj ter v cilj večinoma prijadrala v prvi četrtini svoje flote. Dva plova je zaključila na 11. mestu in enega na 9., v predzadnji današnji regati pa je bila 23. S tem je močno izboljšala tudi skupni rezultat in je sedaj na 43. mestu.

Fantje so odjadrali samo en plov, tega je mladinec Val Eržen končal na 19. mestu v svoji floti, s tem pa je na skupnem na 68. mestu.

Tudi v floti 470 jadra mladinska posadka Martin Fras in Mija Škerlavaj. Včeraj so v srebrni skupini odjadrali tri plove, naša jadralca sta jih končala na 24., 23. in 20. mestu. Skupno sta na 61. mestu.