Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje je na območju Občine Piran razglasila veliko požarno ogroženost naravnega okolja, ki še vedno velja. Zaradi povečanega tveganja za nastanek in hitro širjenje požarov so v času njenega trajanja prepovedane tudi aktivnosti, ki bi lahko predstavljale dodaten vir požarne nevarnosti.
Po vsej Sloveniji razglašena velika požarna ogroženost naravnega okolja
Med njimi je tudi izvajanje ognjemetov, zato napovedanega ognjemeta v okviru Portoroških noči ne bo.
Organizatorji so ob tem sporočili, da preostali program Portoroških noči ostaja nespremenjen. Dogajanje bo tako potekalo po predvidenem programu, le brez ognjemeta.
Odločitev je povezana z aktualnimi vremenskimi razmerami in sušnim obdobjem, zaradi katerih je naravno okolje na območju občine še posebej občutljivo za požare. Prepoved ognjemeta je zato namenjena zmanjšanju tveganja za morebiten izbruh oziroma širjenje požara.
Portoroške noči bodo kljub odpovedi ognjemeta tako ponudile preostalo načrtovano dogajanje, obiskovalci pa lahko program spremljajo po napovedanem urniku.





