Dodajte nas med prednostne vire v Googlu in spremljajte naše najnovejše vsebine.

Na dražbo apartma ob morju in zemljišče v Portorožu: preverite izklicne cene

Julijske dražbe prinašajo zanimive nepremičnine na slovenski obali in v bližnji okolici. Med njimi so prostoren apartma v Izoli, stavbno zemljišče v Portorožu ter turistični objekt na hrvaškem otoku Čiovo.

Deli novico s tvojimi prijatelji

Na portalu sodnedrazbe.si je trenutno objavljenih več sto dražb nepremičnin, med katerimi so stanovanja, hiše, zemljišča in poslovni prostori. Večina jih je na dražbi zaradi izvršilnih ali stečajnih postopkov, občasno pa tudi v okviru drugih sodnih postopkov. Julij bo prinesel tudi nekaj zanimivih priložnosti na slovenski obali.

Prostoren apartma le nekaj minut od Simonovega zaliva

V izolskem naselju Jagodje bo 6. julija na dražbi apartma v poslovno-stanovanjskem objektu iz leta 1995. Nepremičnina meri skupno 156 kvadratnih metrov, od tega 104 kvadratne metre bivalnih površin in 52 kvadratnih metrov terase.

Stavba ima pet etaž in je priključena na vso komunalno infrastrukturo. Po javno dostopnih podatkih so bila leta 2009 obnovljena okna in inštalacije, cenilka pa notranjosti stanovanja ni mogla pregledati.

Ena največjih prednosti nepremičnine je njena lokacija. Nahaja se le nekaj minut hoje od Simonovega zaliva, marine in starega mestnega jedra Izole, zato velja območje za privlačno tako med kupci kot tudi med ponudniki turističnih nastanitev.

Izklicna cena znaša 512.000 evrov.

V Portorožu naprodaj zemljišče z razgledom na morje

Le teden dni pozneje, 13. julija, bo na dražbi tudi stavbno zemljišče v Portorožu. Parcela meri 443 kvadratnih metrov in leži med Marino Portorož ter Bernardinom.

Gre za nepozidano zemljišče na pobočju, s katerega se odpira pogled proti morju. Do parcele vodi urejen dostop z javne občinske ceste, v neposredni bližini pa je že komunalna infrastruktura.

Po veljavnih prostorskih aktih je na zemljišču predvidena gradnja stanovanjskega objekta, dovoljena pa je tudi spremljajoča turistična in poslovna dejavnost. Zaradi bližine morja, marine in središča Portoroža velja lokacija za eno bolj zaželenih na slovenski obali.

Začetna cena zemljišča je postavljena pri 133.000 evrih.

apartma

Na prodaj tudi turistični objekt na hrvaškem otoku

Med zanimivejšo ponudbo se je uvrstil tudi nastanitveni objekt na hrvaškem otoku Čiovo, ki ga prodaja družba NLB Real Estate.

Objekt stoji v kraju Okrug Donji, približno sto metrov od morja. Zgrajen je bil leta 1997 in obsega 561 kvadratnih metrov površin, pripada pa mu še 375 kvadratnih metrov zemljišča.

V njem je urejenih 12 sob s skupno zmogljivostjo do 35 gostov. Vsaka soba ima svojo kopalnico, v pritličju pa je tudi gostinski del z restavracijo.

Izhodiščna cena znaša 460.000 evrov.

Na portalu sodnedrazbe.si je sicer trenutno objavljenih 627 dražb nepremičnin po vsej Sloveniji. Poleg stanovanj in hiš so med ponudbo tudi zemljišča ter poslovni prostori, največkrat v okviru izvršilnih in stečajnih postopkov.