Ocenjevanje je potekalo tako, da so si žiranti krof najprej ogledali in ocenili njegovo zunanjost, zapečenost in venček, ga nato prerezali in ocenili prožnost testa ter razporejenost in količino polnila, nato pa ga nazadnje še povohali in pokusili.
V tekmovanju v kategoriji Naj klasični krof je letos prvo mesto pripadlo Domu starejših občanov Novo mesto. Drugo mesto ima Slaščičarna Emilija, iz Idrija. Na tretjem mesto so se našli tekmovalci Terme Banovci.
V drugi kategoriji, Naj inovativni krof, je prvo mesto pripadlo BIC Ljubljana. Najbolj inovativen krof je narejen s sivkinim polnilom z medom in smetano.
Na drugem mestu je Jasna Chalet, ki prihaja iz Kranjske Gore, njen krof pa je narejen s holandsko omako in slanino. Na tretjem mestu je krof z jabolčnim polnilom, recept pa so pripravili v Domu starejših občanov Novo mesto.
Predsednik Društva kuharjev in slaščičarjev Slovenije Tomaž Vozelj, slaščičarka in predavateljica na BIC Ljubljana Alenka Kodele ter poslovodja v Gostinskem podjetju Trojane Urška Strnad so sestavljali žirijo, ki je ocenjevala krofe.
Pust je zagotovo obdobje, ko pojemo veliko krofov. Pred dnevi smo za vas objavili recept za klasične krofe.
Debeli četrtek
V ožjem pomenu se pust začne s četrtkom pred pustno nedeljo, ki je debeli četrtek.
Debeli četrtek je v šaljivem jeziku god debeluhov, v navado pa je ponekod prišlo, da v družbo prinese krofe za vse tisti, ki ima največ kilogramov.
Pustni čas razveseljuje tudi proizvajalce krofov. Nekateri letos beležijo večje povpraševanje, čemur sledijo s povečano proizvodnjo. Kljub vsesplošnim podražitvam živil se cene krofov letos niso bistveno zvišale, ponekod so celo nižje. Najbolj priljubljeni ostajajo krofi z marelično marmelado in sladkornim posipom.