Na že pripravljene površine lahko posadimo vzgojene sadike iz specializiranih trgovin. Posadimo solate, špinačo, blitvo, peteršilj, zeleno, rdečo peso, čebulo in rukolo, glede na vremenske razmere sredi meseca posadimo že tudi plodovke. V izbranih trgovinah je bogata ponudba različnih vrst paradižnikov, paprik, melancanov, feferonov. Ob saditvi je potrebno vedno dodati nekaj kakovostnega gnojila in substrata v sadilno jamo. Pomembno je tudi, da sadike dobro zalijemo.
Zeliščni vrt se aprila bujno razrašča. Bogato odganjajo vse rastline, da se je kar užitek sprehoditi med njimi. V specializiranih trgovinah je v tem obdobju široka paleta zelišč in dišavnic. Pregledamo, če so trajne rastline dobro odgnale, enoletne pa na novo dosadimo vsako sezono. Posadimo lahko šetraj, luštrek, meliso, borago, ognjič, kamilico, drobnjak, baziliko, šetraj, smilj in še veliko ostalih zanimivih dišavnic in zeliščnih rastlin. Bolj, kot se temperature višajo, bolj je naš zeliščni raj podoben aromaterapevtskemu kotičku.
Kdor še ni porezal oljk, lahko to stori še aprila, druga obrezovanja so se zaključila, saj je večina rastlin že v vegetaciji. V tem obdobju je pomembno, da opazujemo razvoj rasti. Preprečiti moramo napade škodljivcev in bolezni. Če opazimo nepravilen razvoj listja in brstov, se v trgovinah z usposobljenim osebjem pozanimamo, kaj bi se lahko z rastlino dogajalo, če je potrebno, ukrepamo po navodilih. Če imamo travo kot podrast, je april tudi čas za košnjo.
V okrasnem vrtu se začenja obdobje, v katerem zelo uživamo. S cvetjem nas obdarjajo čebulnice, spominčice, belisi, mačehe, primule. Razmišljati pa moramo o cvetenju, ki nam bo krasilo gredice in okenske police vse poletje in jesen. Odpravimo se v VRTNARIJO MOŠKON na PARECAGU. Tam bomo lahko izbirali med različnimi barvami pelargonij, surfinij, verbenami, begonijami, tagetesom, dalijami, fuksijami, vodenkami, zmajevimi krili … Za tiste, ki imate sonca ne pretek, vam bodo gazanije in asteriscus pričarale pravi raj. Tudi za korita je precej velika izbira okrasnih kopriv, bacope, alisum, vmes pa lahko posadite tudi kakšno sadiko jagode, dobre tudi za »pod zob«. VRTNARIJA MOŠKON na PARECAGU vam ponuja tudi možnost, da kupljene rastline pri njih posadijo v vaša korita, ki jih dostavite na vrtnarijo.
Travno rušo je potrebno dobro prezračiti in odstraniti vso suho travo. Zelo pomembno je, da dosejemo tam, kjer je potrebno. Za dosajevanje uporabimo kakovostno oplaščeno seme. Opravimo tudi gnojenje, da se bo travna ruša kakovostno razvila in bo primerna za uživanje na njej.